Halı Yıkama

Halı Yıkama
Halı Yıkama

Ev ve kimi zaman işyerlerini daha sıcak tutmak ve dekoratif bir görüntüye kavuşturmak için kullanılan halılarınız, sürekli toz oluşumuna neden olur. Bu tozlar birçok bakteri ve mikrobu da beraberinde getirir ve sonrasında gelişen sorunlar ile birlikte sağlığınız olumsuz etkilenir. Çünkü toz ve kire maruz kalmış halılar zamanla nefes darlığı gibi hastalıklara sebep olur. İşte bu yüzden halılarınızın düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemlidir. Evinizdeki imkanlarla yıkanacak olan halılarınızın yalnızca üst yüzeyleri temizlenir. Kısıtlı olanaklarla gerçekleştirilmeye çalışılan yıkama işlemleri halılarınızı tamamen temizlemez.

Halılarınız ilk olarak hijyenik bir ortamda makinelerde yıkanır ve daha sonra gerekli uygulamalardan geçirilir. Yıkama sırasında doğada parçalanabilen ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan şampuanlar kullanılmaktadır. Ayrıca halılarınız arıtılmış su ile yıkanmalıdır. Firmamızda bu hizmetlerin tamamı yer alırken halı temizliği yapılırken otomatik yıkama ve ekipmanları kullanılmaz. Tamamen hijyenik bir ortamda yıkanacak olan halılarınız bu sayede uzun ömürlü bir kullanıma sahip olur.

Profesyonel halı yıkama işlemi, halıların derinlemesine temizlenmesi ve bu işin halıya zarar vermeden yapılması işlemine denilir. Bu işlem alanında uzman kadro eşliğinde gerçekleştirilir. Halılar önce tozlarından arındırılır ve yıkamaya hazır hale getirilir. Ayrıca halının leke durumu belirlenir. Eğer halınızda lekeler varsa, bu lekelere özel işlem uygulanır ve işlem sonucunda lekeler çıkartılır. Yıkama sırasında doğada parçalanabilen ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan şampuanlar kullanılır. Tamamen hijyenik bir ortamda yıkanacak olan halılarınız böylece daha uzun ömürlü bir kullanıma kavuşur.