Deri Ceket Temizlik ve Boyama

Deri Ceket Temizlik ve Boyama
Deri Ceket Temizlik ve Boyama

DERİ CEKET TEMİZLEME VE BOYAMA

Deri ceketlerinizi uzun süre kullanılabilmeniz için düzenli temizlik ve bakımının yapılmasını sağlamalısınız. Eğer deri ceketlerinizin deforme olmasını istemiyorsanız, makinede yıkamaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Deforme olan deri ceketler, suyu ve rüzgârı çok fazla geçirir ve zamanla kullanım özelliklerini kaybederler. Deri ceketler lifsiz ve organik yapıda özelliklere sahip olmalarından dolayı, sıcak suya ve sıkma gibi işlemlere maruz kaldıklarında oldukça yıpranır, renkleri solar ve güzel görüntülerini kaybederler.

 

Deri Boyama İşlemi Nasıl Olur?

Deri ürünlerinizin tamiratı ve gerekli değişimleri yapıldıktan sonra derinin rengi, dokusu ve yapısına göre özel deri boyası hazırlanarak boyama işlemine başlanır. Bu işlem derinin tüm yüzeyini kapsayacak şekilde el emeği ile itinalı bir biçimde yapılır.  

Yanlış temizleme yöntemi deriye kolaylıkla zarar verilebilir. Bu yüzden kalem lekeleri ve boya lekeleri ile ilgili işleme başlamadan önce derinin özelliği ve işlentisi hakkında kesin bir fikre sahip olmak deriye zarar vermemek için oldukça önemlidir.